14 Najlepszych Sposobów na Zarabianie Przez Internet

Zarabianie przez internet 2024: Chcesz wiedzieć jak zarabiać przez Internet? Zarabianie pieniędzy kojarzy nam się zazwyczaj z tradycyjną drogą „offline“. Wraz z przejęciem przez internet dużej części naszego życia, coraz więcej osób szuka sposobów na zarabianie w sieci, aby zwiększyć swoje dochody finansowe, korzystając z wtórnych źródeł dochodu.

Prawda jest taka, że istnieją realne sposoby na zarabianie pieniędzy online – miliony ludzi robią to każdego dnia. Od freelancerów cyfrowych nomadów, przez bystrych inwestorów po początkujących przedsiębiorców, istnieje wiele sposobów, które możesz wypróbować w domu z pomocą laptopa i solidnego połączenia internetowego. Rozbijmy więc, jak zarabiać przez Internet w 2024 roku.

Treść

14 Najlepszych Sposobów na Zarabianie Przez Internet

1. Pracuj jako freelancer

Freelancer to przedsiębiorca (niezależny profesjonalista), który samodzielnie prowadzi działalność gospodarczą.

Freelancerzy najczęściej pracują z domu lub ewentualnie z drogi. Freelancerzy często nie muszą zatrudniać innych pracowników (pracują jako wolni strzelcy), aby wykonywać swój zawód. Freelancerzy mają więc większą swobodę i elastyczność niż gdyby pracowali na etacie. Wadą tego typu działalności jest nieregularność dochodów.

W ostatnich latach popularny stał się tzw. cyfrowy nomadyzm. Cyfrowy nomada łączy swoją pracę z miłością do podróży. Cyfrowi nomadzi podróżują po świecie i pracują z każdego miejsca. Praca zdalna pozwala im na zarabianie przez internet w sieci. Do pracy potrzebują jedynie laptopa i internetu.

Do najczęstszych stanowisk i zajęć freelancerów należą:

 • Działalność administracyjna
 • Wirtualny asystent
 • Zarządzanie sklepem internetowym
 • Tłumaczenie
 • Pracownik IT
 • Webmaster
 • Projektant graficzny
 • Marketing internetowy

2. Stwórz swój własny internetowy e-shop

Posiadanie własnego internetowego e-shopu to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w sieci. Internetowy sklep ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjnym sklepem stacjonarnym. Po pierwsze, nie musisz płacić za lokal i wszystkie inne koszty, które się z tym wiążą.

Dalej, internetowy e-shop otwiera dosłowny „świat“ możliwości. W przypadku sklepu fizycznego, Twój biznes będzie ograniczony przez ludzi, którzy mieszkają w Twoim mieście lub je odwiedzają. Ze sklepem internetowym, jednak można sprzedawać do ludzi, którzy mieszkają w różnych miastach i stanach.

Aby zarabiać na internetowym e-store, musisz mieć produkt lub usługę, którą chcesz sprzedać. Następnie wybierasz nazwę domeny dla swojego sklepu. Następnie należy wybrać platformę dla swojego sklepu lub inne narzędzie do tworzenia sklepów internetowych. Na koniec będziesz musiał wypromować swój sklep internetowy za pomocą mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), płatnego wyszukiwania (Google), bloga lub innych narzędzi reklamowych.

3. Inwestuj w akcje i ETF

Można też zarabiać inwestując w akcje i ETF. Jeśli nie masz doświadczenia w inwestowaniu, możesz chcieć pominąć ten pomysł na zarabianie pieniędzy. Chociaż inwestowanie może przynieść jedne z najwyższych nagród, może również prowadzić do utraty pieniędzy, jeśli jesteś niedoświadczony. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem (możesz stracić część lub całość swojego depozytu). Zalecamy inwestowanie tylko w produkty finansowe, które odpowiadają Twojej wiedzy i doświadczeniu.

Nie wiesz jak inwestować na giełdzie? Inwestowanie na giełdzie jest bardzo proste. Po pierwsze, musisz zastanowić się, jaki sposób inwestowania najbardziej Ci odpowiada. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup poszczególnych akcji, podczas gdy inni przyjmują mniej aktywne podejście – inwestowanie pasywne. Są więc dwa sposoby na inwestowanie:

 • Aktywne inwestowanie
 • Inwestowanie pasywne – W Polsce można inwestować pasywnie na platformie inwestycyjnej PORTU.

Aktywne inwestowanie

Inwestuj w pojedyncze akcje, jeśli lubisz badać i oceniać akcje dokładnie i na bieżąco. Aktywne inwestowanie jest zdecydowanie polecane dla cierpliwych inwestorów – ta metoda inwestowania jest bardziej czasochłonna. Akcje i ETF-y można kupić na przykład za pomocą brokera DEGIRO. Jeśli takie rzeczy jak rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych nie brzmią dla Ciebie atrakcyjnie, nie ma nic złego w przyjęciu bardziej pasywnego podejścia.

Inwestowanie pasywne

Obecnie bardzo popularne jest inwestowanie z platformami robo-doradczymi, które inwestują za Ciebie. Platforma robo-doradcza zasadniczo inwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu w portfel funduszy indeksowych, który jest dopasowany do Twojego wieku, tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych. Platformy te inwestują w exchange-traded funds (ETF), które śledzą określony koszyk inwestycji bazowych (takich jak indeks giełdowy S&P 500).

W Polsce można inwestować pasywnie na platformie inwestycyjnej PORTU.

Portu recenzje i doświadczenia (2022) - Portu.pl

Pasywne inwestowanie. Jak inwestować pasywnie?

Pasywne inwestowanie. Jak inwestować pasywnie?

4. Inwestuj w nieruchomości

Można również zarabiać pieniądze inwestując w nieruchomości. Nie trzeba mieć milionów, aby inwestować w nieruchomości, można zainwestować niewielkie kwoty. Inwestowanie w nieruchomości może być kolejnym źródłem dochodu. A wiele z najlepszych inwestycji w nieruchomości nie wymaga posiadania nieruchomości na własność.

5. Pisanie własnego bloga

Dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy przez internet jest prowadzenie bloga. Blogowanie to jedna z najstarszych metod zarabiania pieniędzy przez internet. Osoby, które lubią pisać, zazwyczaj zakładają blogi o wąskiej specjalizacji (na przykład o podróżach, gotowaniu, samochodach itp.), dzięki czemu mogą zyskać wierne grono czytelników.

Bloga możesz założyć na różnych platformach (my polecamy WordPress). Zakładając bloga, skup się na bardzo konkretnych słowach kluczowych o wąskim zakresie i z czasem rozszerzaj się na inne, ale istotne kategorie. Dzięki temu z czasem będziesz mógł zbudować specjalistycznego bloga.

Blog może generować dochody na wiele sposobów:

 • Reklamy (AdSense)
 • Artykuły sponsorowane
 • Linki afiliacyjne
 • Sprzedaż produktów fizycznych i cyfrowych (aplikacji)
 • Sprzedaż kursów

Jeśli chcesz szybko uzyskać jakiś dochód, nie polecamy blogowania jako dochodu ubocznego. Dojście do tego celu zajmie dość dużo czasu. Jeśli jednak chcesz mieć bloga jako hobby w dłuższej perspektywie i być może zarobić trochę pieniędzy w przyszłości, może to być dobry sposób na dodatkowy dochód.

Jeśli jesteś dobry w blogowaniu, możesz z czasem uczynić z niego znaczące źródło dochodu.

6. Affiliate marketing

Affiliate marketing to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Przez lata jego popularność wzrastała i spadała, ale wciąż okazuje się stabilnym sposobem na zarabianie w sieci. Najlepszą rzeczą w marketingu afiliacyjnym jest to, że możesz być afiliantem prawie każdej firmy.

Affiliate marketing pozwala na zarabianie pieniędzy poprzez promowanie innych marek. Jeśli jesteś wytrawnym marketerem, możesz zarabiać prowizję od sprzedaży, promując produkty detaliczne, oprogramowanie, aplikacje i inne. Chociaż zarobki z prowizji mogą wydawać się niewielkie, pamiętaj, że możesz być afiliantem dla kilku marek i zawrzeć kilka linków partnerskich w każdym poście na blogu.

7. Dropshipping

Dropshipping to model biznesowy, w którym sprzedajesz towary od hurtowego dostawcy lub bezpośredniego producenta. Nie kupują fizycznie towaru do swojego magazynu, ale kierują swoje zamówienia do swojego dostawcy/producenta w celu wysyłki bezpośrednio do klienta. Gdy towar zostanie sprzedany, masz prawo do różnicy między ceną detaliczną a hurtową.

8. Sprzedaż zdjęć

Czy masz zdolności fotograficzne? Sprzedaż zdjęć to ciekawy sposób na zarabianie w sieci. Fotografowie mogą przesyłać swoje zdjęcia do jednego z wielu dużych serwisów fotograficznych, umożliwiając redaktorom czasopism, projektantom lub dowolnej organizacji posiadającej stronę internetową ich zakup. W ten sposób można zarabiać pieniądze bez żadnego wysiłku.

Do jednych z najlepszych banków zdjęć należą:

9. Zarabianie na ankietach internetowych

Zarabianie na ankietach internetowych. Wypełnianie ankiet online jest prawdopodobnie najłatwiejszym możliwym side hustle. Zajmuje to trochę czasu, ale jest bardzo łatwe i nie wymaga dodatkowej wiedzy. Więc jeśli chcesz zarobić trochę pieniędzy na boku każdego miesiąca online, może to być dobry dochód boczny.

Proces jest prosty. Najpierw zakładasz konto na platformie ankiet online. Potem wysyłają ci ankiety. Po wypełnieniu tych ankiet dostajesz jakieś pieniądze z powrotem. To bardzo proste.

Wspaniałą rzeczą w tym side hustle jest to, że każdy może to zrobić. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, wystarczy trochę czasu. Problem polega na tym, że na tych platformach nie ma wystarczająco dużo ankiet, które faktycznie generują znaczący dochód.

10. Nadawanie online (Streaming)

Innym sposobem na zarabianie pieniędzy online jest streaming online. Istnieje wiele rzeczy, które można przesyłać strumieniowo online. W dzisiejszych czasach w sieci można znaleźć całkiem sporo wszystkiego.

Na przykład ludzie streamują:

 • Gracze streamują swoje gry na Twitch lub YouTube
 • Ludzie przesyłają strumieniowo tutoriale i kursy
 • Ludzie filmują siebie jedzących lub smakujących nowe rzeczy
 • Programiści sami sobie programują

Na początku większość osób na platformach typu Twitch (Youtube) zarabia dzięki darowiznom i subskrypcjom od swoich followersów. Jeśli uda Ci się zbudować dużą publiczność, możesz zacząć zarabiać więcej pieniędzy dzięki sponsorom. Firmy są gotowe zapłacić pieniądze, aby uzyskać swoje produkty przed tymi widzami.

Obecnie w streaming zaangażowanych jest wiele osób, więc konkurencja jest spora. Nie jest więc łatwo zarobić na streamingu duże pieniądze. Z drugiej strony, naprawdę łatwo jest rozpocząć streaming. Wystarczy komputer i tania kamera internetowa i możesz zacząć streamować co tylko chcesz. Następnie z czasem możesz unowocześnić swój sprzęt.

Polecane platformy streamingowe:

11. Wideo online

Innym podobnym sposobem na zarabianie w sieci jest publikowanie wideo. Różnica jest taka, że streaming często ogląda się tylko na żywo. Po zakończeniu transmisji na żywo, programy na żywo zazwyczaj znikają. Z kolei filmy są tworzone z myślą o wielokrotnym oglądaniu.

Wideo można tworzyć praktycznie o wszystkim:

 • Ćwiczenie
 • Gotowanie
 • Umiejętności dydaktyczne (np. programowanie)
 • Ogrodnictwo
 • Finanse i biznes
 • I wiele innych…

Głównym sposobem zarabiania na wideo są reklamy. Gdy zdobędziesz wystarczająco dużo wyświetleń, platforma monetyzuje twoje filmy i dostajesz trochę pieniędzy w oparciu o liczbę wyświetleń.

Jeśli Twój kanał na YouTube się rozrośnie, możesz spróbować sponsoringu. Firmy są skłonne zapłacić pieniądze, aby uzyskać ich produkty przed twoimi widzami.

Możesz od razu zacząć tworzyć filmy, korzystając tylko z aparatu w telefonie. Ale jeśli chcesz odnieść sukces na YouTube, prawdopodobnie będziesz potrzebował dobrej kamery i dobrych umiejętności edycji wideo. Stworzenie wysokiej jakości wideo może zająć sporo czasu.

Polecane platformy wideo:

12. Sprzedawaj własne kursy online

Dzielenie się wiedzą to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie w sieci. Jeśli jesteś ekspertem w jakimś temacie, możesz spieniężyć swoją wiedzę tworząc kursy online. Możesz zaoferować swój kurs na własnej stronie internetowej.

Jeśli chcesz stworzyć popularny i udany kurs, najlepiej jest śledzić inne kursy na swój temat. Następnie należy poszukać recenzji. Które aspekty ludzie chwalą, a które nie lubią? Jak można stworzyć coś lepszego od tego, co już zostało stworzone? Skup się na tworzeniu treści, które rozwiązują największe problemy ludzi.

13. Sprzedaj swój własny e-book

Wydanie książki elektronicznej (e-book) nigdy nie było prostsze. Wszystko co musisz zrobić to napisać e-booka, sformatować go, stworzyć okładkę, opublikować i wypromować.

Możesz również zlecić stworzenie e-booka, zatrudniając pisarza, grafika do zaprojektowania okładki lub freelancera do sformatowania e-booka dla Ciebie, aby zminimalizować pracę, którą musisz włożyć w książkę.

Jeśli chcesz zarabiać w sieci sprzedając ebooki, możesz je sprzedawać na kilka sposobów. Możesz rozdawać swojego ebooka za darmo przez kilka dni. Możesz sprzedawać swój e-book poprzez własną stronę internetową, a także możesz go promować na Facebooku czy Instagramie.

14. Zostań influencerem

W dzisiejszych czasach nawet nowi influencerzy mogą zarabiać. Aby zostać influencerem, musisz budować swój follow i markę, współpracować z innymi influencerami i stale uczyć się, jak korzystać z nowych sieci społecznościowych.

Na przykład, jeśli chcesz być influencerem podróży, powinieneś dzielić się wskazówkami dotyczącymi wakacji, stylu życia i spostrzeżeń w mediach społecznościowych.

Jako influencer możesz zarabiać w następujący sposób:

 • Posty sponsorowane
 • Twój własny sklep internetowy i produkty
 • Linki afiliacyjne, Kody rabatowe na produkty
 • Sprzedaż własnych zdjęć
 • Zostań ambasadorem marki
 • Sprzedaj swój własny e-book
 • Otrzymuj wynagrodzenie za przemawianie na imprezach

Polecane platformy dla influencerów:

Metody niezalecane

Poniższe sposoby na zarabianie pieniędzy w sieci nie są zalecane.

Kliknięcie w reklamę

Kliknięcie w reklamę (inaczej PTC) działają na zasadzie, że dostajesz pieniądze za klikanie w reklamy (na których musisz pozostać przez 30 sekund). Im więcej reklam klikniesz, tym więcej pieniędzy dostaniesz. Większość clickerów ma określone minimum wypłaty, do którego może być bardzo trudno się dostać. Jest też wiele firm, które nie wypłacają pieniędzy (nazywane są oszustwami).

Dlatego nie polecamy kliknięcie w reklamę, są one czasochłonne i nieefektywne.

Podsumowanie

Zarabianie przez internet 2024: Jak widać, w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Niektóre z nich wymagają pewnej wiedzy specjalistycznej, a inne tylko części Twojego czasu.

Zarabianie online może dobrze uzupełnić Twoje dochody i pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów. Może pozwolić Ci uciec od zwykłej pracy i stać się pełnoetatowym przedsiębiorcą. Wiele osób rozpoczęło działalność gospodarczą jako dochód uboczny, a ostatecznie stała się ona ich główną pracą i często jest bardziej dochodowa niż to, co robili wcześniej. Jeśli zdecydujesz się na założenie biznesu online, zyskasz większą wolność finansową, poprawisz swoje bezpieczeństwo finansowe i zbliżysz się do życia, jakiego pragniesz. Który więc biznes zarobkowy powinieneś wypróbować najpierw?

14 Najlepszych Sposobów na Zarabianie Przez Internet (2024)

Polecane artykuły

Ocena:
[Razem: 851 Średnia: 4.9]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

Chętnie poznamy Państwa opinie

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0