W co inwestować małe kwoty? 9 najlepszych sposobów

Chcesz wiedzieć, gdzie inwestować małe kwoty? Istnieje wiele sposobów, aby zacząć inwestować, nawet jeśli nie masz dużo pieniędzy w banku. Nawet bardzo małe inwestycje mogą przynieść duże zyski. Kluczem do budowania bogactwa jest przyjęcie właściwych nawyków – na przykład regularne odkładanie pieniędzy co miesiąc. Kiedy już zaoszczędzisz trochę pieniędzy, możesz zacząć inwestować.

Istnieje powszechny mit, że inwestowanie jest dla osób posiadających wiedzę i pieniądze. Nie musisz być jednak bogaty, ponieważ istnieją platformy inwestycyjne, które pozwalają na inwestowanie małych kwot.

Dziś inwestowanie dla początkujących jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Oto jak to zrobić.

Treść

9 najlepszych sposobów na inwestowanie małych kwot

1. Konto oszczędnościowe

Oszczędzanie pieniędzy i ich inwestowanie są ze sobą ściśle powiązane. Aby zainwestować swoje pieniądze, musisz je najpierw zaoszczędzić. Zajmuje to znacznie mniej czasu niż myślisz i możesz to zrobić bardzo małymi krokami.

Jeśli nigdy nie oszczędzałeś, możesz zacząć od odkładania małych kwot co tydzień. Może się to wydawać niewiele, ale w ciągu roku pozwoli to zarobić sporo pieniędzy. Możesz wysłać pieniądze na konto oszczędnościowe, które jest oddzielone od konta czekowego. W razie potrzeby można z niego bardzo szybko wypłacić pieniądze.

Oczywiście na koncie oszczędnościowym nie zarobisz zbyt wiele. Ale zaletą konta oszczędnościowego jest to, że można na nie przesyłać niewielkie kwoty i mieć zerowe ryzyko straty. Konto oszczędnościowe możesz wykorzystać jako miejsce do gromadzenia większego kapitału na przyszłe inwestycje (np. akcje, ETF, nieruchomości itp.).

2. Inwestowanie w akcje

Wielu początkującym inwestorom może się wydawać, że do inwestowania potrzebują dużej ilości pieniędzy. Prawda jest taka, że inwestowanie z małymi kwotami może być dobrym początkiem, aby zorientować się, jak działa giełda i dowiedzieć się, które rodzaje inwestycji są dla Ciebie odpowiednie, zanim zaczniesz inwestować większe kwoty.

Pierwszym krokiem jest założenie rachunku inwestycyjnego, co można łatwo zrobić przez internet. Możesz zarejestrować się u jednego z nisko płatnych brokerów internetowych (np. DEGIRO).

W zależności od celów inwestycyjnych i tolerancji ryzyka, jako początkujący inwestor możesz rozważyć inwestowanie w pojedyncze akcje lub fundusze typu ETF (exchange-traded funds). Wielu brokerów internetowych oferuje dziś handel ETF bez opłat. Brokerzy online mogą mieć ograniczenia i opłaty za konto, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny sposób, aby rozpocząć inwestowanie dzisiaj bez dużych pieniędzy.

Jak zacząć inwestować w akcje? Przewodnik dla początkujących

Jak zacząć inwestować w akcje? Poradnik dla początkujących

3. Inwestowanie ETF

Istnieje szereg tzw. robo-doradczych platform inwestycyjnych, które inwestują za Ciebie. Działanie platform doradczych polega na zadaniu Ci kilku prostych pytań, aby poznać Twój cel i tolerancję ryzyka, a następnie zainwestowaniu Twoich pieniędzy w wysoce zróżnicowany, tani portfel akcji i obligacji. Wykorzystują one algorytmy do ciągłego równoważenia Twojego portfela inwestycyjnego. Platformy te inwestują w exchange-traded funds (ETF), które śledzą określony koszyk inwestycji bazowych (takich jak indeks giełdowy S&P 500).

Najlepszą platformą inwestycyjną dla początkujących w Polsce jest Portu.pl.

Portu oferuje nowoczesny i skuteczny sposób inwestowania dla każdego. Zbudują Ci portfolio na miarę i nie musisz się o nic martwić. Po wypełnieniu przez klienta kwestionariusza inwestycyjnego, proponowany jest mu odpowiedni profil ryzyka, który odpowiada jego wiedzy i celom finansowym.

Portu recenzje i doświadczenia (2024)

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć inwestowanie na platformie inwestycyjnej online Portu.pl, przyda Ci się ten link referencyjny. Po wpisaniu kodu referencyjnego przy otwieraniu konta, otrzymasz 90 dni darmowego inwestowania. W tym czasie nie będziesz obciążony opłatami za zarządzanie i będziesz miał darmowy okres, który rozpoczyna się od dnia, w którym zainwestujesz swój pierwszy depozyt.

Jak inwestować w fundusze ETF? Co to jest ETF?

Jak inwestować w fundusze ETF? Co to jest ETF?

Jak inwestować w etf. ETF jak inwestować. Inwestowanie ETF. Robo Advisory. Robo doradztwo.

4. Inwestowanie w nieruchomości

W dzisiejszych czasach nie trzeba mieć dużo pieniędzy, aby zainwestować w nieruchomości. Można inwestować od małych kwot. Ten sposób inwestowania pozwala na inwestowanie w nieruchomości bez konieczności zostania właścicielem.

5. Inwestowanie w przedmioty kolekcjonerskie

Dawniej na inwestowanie w unikatowe przedmioty kolekcjonerskie (poprzez zakup całego przedmiotu) mogli sobie pozwolić tylko bogaci. Teraz jednak możliwe jest inwestowanie niewielkich kwot w przedmioty kolekcjonerskie. Zabytkowe samochody czy rzadkie monety w ciągu ostatnich 10 lat zyskały średnio więcej niż światowe akcje. Dlatego też przedmioty kolekcjonerskie mogą przynieść ciekawe zyski.

6. Inwestowanie w pożyczki P2P

Peer-to-peer lending (P2P lending) to pożyczanie ludziom bezpośrednio od ludzi z wykorzystaniem pośrednika i platformy internetowej. Platformy P2P mogą być więc alternatywą dla banków. Platformy te łączą osoby poszukujące pożyczki z tymi, którzy chcą zainwestować i wycenić swoje pieniądze.

7. Inwestowanie we własne umiejętności

Czy są jakieś umiejętności, które mógłbyś nabyć, które mogłyby posunąć Twoją karierę? Nowe umiejętności mogą pozwolić Ci na uzyskanie awansu w obecnej pracy, a nawet przeniesienie się na nowe, lepiej płatne stanowisko u innego pracodawcy.

Kursy online (informatyka, programowanie, języki, umiejętności biznesowe lub prezentacyjne, zarządzanie projektami, itp…) są obecnie bardzo popularne. W porównaniu z tradycyjnym szkoleniem lub siedzeniem w szkole, kursy online mogą zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Możesz studiować co chcesz, kiedy chcesz i skąd chcesz. Większość kursów kosztuje niewielkie kwoty, niektóre są nawet darmowe.

8. Inwestowanie we własną firmę

Istnieje wiele możliwości biznesowych, które wymagają bardzo małej inwestycji początkowej. Jeśli masz jakieś umiejętności, możesz założyć własną firmę.

Możesz pracować jako Freelancer. Freelancer prowadzi samodzielnie działalność gospodarczą i świadczy usługi lub sprzedaje własne produkty i ma własnych klientów/klientki.

9. Spłata zadłużenia

To wspaniałe uczucie, gdy na koniec miesiąca po opłaceniu niezbędnych wydatków zostają Ci pieniądze. Co jednak zrobić z tą wolną gotówką? Czy lepiej zainwestować pieniądze, czy przeznaczyć je na spłatę długów?

Jeśli masz długi, najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej. Im dłużej zajmie Ci spłacenie tego, co jesteś winien, tym więcej będziesz musiał zapłacić.

Kiedy spłacasz wysoko oprocentowane długi (karty kredytowe, pożyczki), postaraj się zaoszczędzić tyle pieniędzy, aby pokryć od 3 do 6 miesięcy niezbędnych wydatków. Nie potrzebujesz dużej kwoty, aby potem zainwestować. Ważne jest, aby zacząć działać. Nawet jeśli jest to niewielka ilość.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie inwestowania nawet przy małych kwotach, a wiele platform i aplikacji online sprawia, że jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Po prostu zacznij działać!

Oto 9 najlepszych sposobów na inwestowanie małych kwot:

 1. Konto oszczędnościowe
 2. Inwestowanie w akcje
 3. Inwestowanie ETF
 4. Inwestowanie w nieruchomości
 5. Inwestowanie w przedmioty kolekcjonerskie
 6. Inwestowanie w pożyczki P2P
 7. Inwestowanie we własne umiejętności
 8. Inwestowanie we własną firmę
 9. Spłata zadłużenia

Inwestowanie pieniędzy dla początkujących. Jak inwestować w etf. etf inwestowanie. inwestowanie etf. Robo doradztwo. Jak zacząć handlować akcjami. Platformy inwestycyjne dla początkujących.

W co inwestować małe kwoty? 9 najlepszych sposobów (2024)

Polecane artykuły

Ocena:
[Razem: 121 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

3 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. […] W co inwestować małe kwoty? 9 najlepszych sposobów […]

 2. […] W co inwestować małe kwoty? 9 najlepszych sposobów […]

 3. […] W co inwestować małe kwoty? 9 najlepszych sposobów […]

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0