Jak inwestować w kryptowaluty – Kryptowaluty dla początkujących

Dowiedz się jak inwestować w kryptowaluty, co wziąć pod uwagę przed inwestycją i jak możesz zarobić inwestując w kryptowaluty.

Chcesz wiedzieć jak inwestować w kryptowaluty? Istnieją różne sposoby na zakup kryptowalut. Kryptowaluty zyskały na znaczeniu jako klasa aktywów inwestycyjnych. Jeśli chcesz dodać kilka do swojego portfolio, może być trudno dowiedzieć się, jak zacząć. Kryptowaluty nie są obecnie regulowane i inwestowanie w nie może być bardzo ryzykowne.

Poznaj podstawy kryptowalut i dowiedz się, jak zacząć w nie inwestować.

Treść

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to rodzaj cyfrowej waluty, która nie polega na centralnym organie (np. banku) w celu weryfikacji transakcji lub tworzenia nowych jednostek. Zamiast tego opiera się na kryptografii, aby zapobiec fałszerstwu.

Kryptowaluty są wspierane przez technologię blockchain. Blockchain składa się z pojedynczych bloków danych, które mogą zawierać informacje o wszystkim, takie jak transakcje dokonane w danej kryptowalucie. Każdy blok danych łączy się z poprzednim blokiem, tworząc łańcuch bloków. Link wykorzystuje kryptografię, aby zapewnić, że łańcuch pozostaje niezmienny, więc hakerzy nie mogą zmienić danych.

Obecnie istnieją tysiące kryptowalut. Do najbardziej znanych kryptowalut należą Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Cardano (ADA).

Ostrzeżenie – na co uważać

Jako inwestor kryptowalutowy musisz być przygotowany na zmienność. Wahania cen o 20 % lub więcej w ciągu kilku godzin są bardzo częste. Inwestowanie w kryptowaluty jest więc bardzo ryzykowne.

Ponadto powinieneś zastanowić się, jaką część swojego portfela inwestycyjnego chcesz trzymać w kryptowalutach. Niektórzy eksperci zalecają posiadanie tylko jednego procenta portfela inwestycyjnego w kryptowalutach.

Jak inwestować w kryptowaluty

Kiedy już znajdziesz kryptowalutę, która Twoim zdaniem będzie dobrą inwestycją, czas zacząć inwestować w kryptowaluty.

Istnieją dwa sposoby inwestowania w kryptowaluty:

  1. Kupowanie kryptowalut na giełdzie kryptowalutowej
  2. Kupno kryptowalut na platformie inwestycyjnej Portu Crypto

1. Kupowanie kryptowalut na giełdzie kryptowalut

Jako początkujący inwestor kryptowalutowy nie powinieneś próbować podejmować zbyt dużego ryzyka, kupując nieznane kryptowaluty. Warto spróbować zainwestować w bardziej uznane kryptowaluty (np. Bitcoin). Każda giełda kryptowalut wspiera handel Bitcoinem.

Pozwoli Ci to lepiej zapoznać się z mechaniką inwestowania w kryptowaluty i tym, jak kryptowaluty pasują do Twojego portfela inwestycyjnego.

Pierwszym krokiem jest założenie konta na giełdzie kryptowalut. Coinbase jest jedną z najbardziej popularnych i przyjaznych dla początkujących giełd. Inne opcje to między innymi Coinmate. Upewnij się tylko, że giełda kryptowalut, z której chcesz skorzystać, obsługuje również kryptowalutę, którą chcesz kupić.

Po wpłaceniu pieniędzy na swoje konto, możesz złożyć zamówienie na zakup kryptowaluty. Zlecenia na giełdzie działają tak samo jak zlecenia na giełdzie. Po zakończeniu transakcji, giełda kryptowalut przechowuje dla Ciebie kryptowalutę w Twoim portfelu. Następnie można przelać kryptowalutę do własnego sprzętowego portfela kryptowalutowego, np. Trezor One.

2. Kupuj kryptowaluty na platformie inwestycyjnej Portu Crypto

Innym sposobem inwestowania w kryptowaluty jest zakup kryptowalut na platformie inwestycyjnej Portu Crypto.

Portu Crypto recenzje i doświadczenia

Portu Crypto oferuje łatwe inwestowanie w kryptowaluty bez konieczności posiadania własnego portfela kryptowalutowego. Portu nie kupuje fizycznych kryptowalut. Inwestując na Portu, kupujesz kryptowaluty poprzez exchange-traded product (ETP), tylko emitent ETP kupuje fizyczne kryptowaluty. Cena ETF jest więc powiązana z wartością aktywa bazowego (kryptowaluty).

Kryptowaluty są przechowywane przez emitenta ETP w cold-wallet (portfel kryptowalutowy, który nie jest podłączony do Internetu) u wiodących w branży powierników.

Portu Crypto jest odpowiednie dla bardziej doświadczonych inwestorów, którzy chcą regularnie kupować kryptowaluty i trzymać je w swoim portfelu przez długi czas. Kryptowaluty są związane z nieprzewidywalnymi wahaniami wartości i ważne jest, aby myśleć o potencjalnych stratach przed inwestowaniem.

Najlepiej zainwestować tyle pieniędzy, ile można stracić bez wpływu na standard życia. Zwroty z przeszłości nie są gwarancją przyszłych zwrotów.

Portu Crypto jest odpowiedni dla:

  • regularne i długoterminowe inwestowanie,
  • dywersyfikacja portfela inwestycyjnego,
  • zwolnienie z podatku dzięki testowi czasu i wartości.


Portu Crypto nie jest odpowiedni dla:

  • krótkoterminowe spekulacje na temat rozwoju cen kryptowalut,
  • handel intraday (daytrading) oraz handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej,
  • inwestowanie wszystkich dostępnych środków w kryptowaluty.

Wady Portu Crypto obejmują ograniczenie realizacji transakcji (kupno/sprzedaż) tylko w czasie Dni Handlowych, ponieważ Portu nie kupuje fizycznych kryptowalut. Kupno i sprzedaż odbywa się domyślnie tylko podczas Dni Handlowych Portu. Kryptowaluty nie można również przelać na własny portfel.

Nasza recenzja Portu Crypto jest pozytywna. Podoba nam się łatwa konfiguracja w kilku kliknięciach, opcja tax-free i jedna niska opłata.

Jeśli planujesz rozpocząć inwestowanie na internetowej platformie inwestycyjnej Portu.pl, przy otwieraniu konta przyda Ci się link zapraszający (Portu kod polecający). Jeśli zapiszesz się korzystając z poniższego linku zapraszającego (Portu kod polecający) otrzymasz 90 dni darmowego inwestowania. W tym czasie nie będą pobierane opłaty za zarządzanie i będziesz miał tzw. okres wolny, który rozpoczyna się od dnia zainwestowania pierwszego depozytu.

Portu recenzje i doświadczenia (2024) - Portu.pl

Portu recenzje i doświadczenia (2024)

Kryptowaluty dostępne w Portu Crypto

Dzięki Porto Crypto możesz inwestować w najbardziej znane kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Polkadot (DOT) i Litecoin (LTC).

Do wyboru są również koszyki kryptowalut, które zawierają kombinację kilku kryptowalut i służą do dywersyfikacji inwestycji w kryptowaluty. Przykładem jest instrument Kryptowaluty 2050, który zawiera wiele kryptowalut, a tym samym śledzi rozwój znacznej części całego rynku kryptowalut.

Opłata Portu Crypto

Portu Crypto pobiera zryczałtowaną stawkę w wysokości 1 % rocznie od wartości zarządzanych środków i nie są pobierane żadne inne opłaty. W ramach Crypto Port można skorzystać z programu rabatowego i obniżyć swoją opłatę nawet o 40 %.

Portu Crypto podatki

W przypadku niejasności związanych z opodatkowaniem warto skontaktować się z doradcą podatkowym.

Jak zarabiać pieniądze inwestując w kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty wymaga przeprowadzenia dokładnych badań i bycia wystarczająco pewnym swojej inwestycji. Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i ryzykowne. Jeśli możesz to zrobić, może się to opłacić, ponieważ oczekiwane zwroty są wyższe niż większość innych klas aktywów (akcje, obligacje itp.).

Kwota, którą zainwestujesz w kryptowaluty, zależy od tego, jak duże ryzyko jesteś skłonny podjąć i jak długi jest Twój horyzont czasowy.

Jak inwestować w kryptowaluty (2024) - Kryptowaluty dla początkujących
Ocena:
[Razem: 132 Średnia: 4.9]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

Chętnie poznamy Państwa opinie

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0