Portu inwestycje opinie i doświadczenia

Portu recenzje i doświadczenia (2024) - Portu.pl

Portu inwestycje opinie i doświadczenia: Czy szukasz niezawodnej platformy inwestycyjnej, która pomoże Ci osiągnąć swoje cele finansowe? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. W tym artykule przedstawimy Ci recenzję i nasze osobiste doświadczenia z inwestycyjną platformą Portu.

Portu to internetowa platforma inwestycyjna, która oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Precyzyjnie dopasowuje portfel i nie musisz się już o nic martwić. Oferuje wszystkie te usługi za jedną niską opłatę, która wynosi 1% rocznie od wartości portfela.

Chcesz wiedzieć, jak wygląda prawdziwe inwestowanie na platformie inwestycyjnej Portu? Jak działa Portu? Jakich zwrotów można się spodziewać z Portu? Jakie są opłaty Portu? Jakie jest ryzyko inwestowania na Portu? Jakie są wady i zalety Portu? Robo doradztwo. ETF jak inwestować. Dowiedz się w naszej recenzji Portu.

Treść

Portu inwestycje opinie i doświadczenia

Pros
  • Opłata niska (1%)
  • Platforma inwestycyjna dla początkujących i zaawansowanych inwestorów
  • Program rabatowy (do 40% zniżki od opłaty)
  • Przejrzysty interfejs aplikacji internetowej
Cons
  • Brak istotnych niedociągnięć

Nasze doświadczenia z czeską platformą inwestycyjną Portu są bardzo dobre. Inwestujemy na platformie od 2019 roku, podoba nam się szeroka oferta ETF-ów, niskie opłaty, program rabatowy oraz łatwość obsługi przejrzystej aplikacji internetowej i mobilnej.

Recenzje portów od klientów są bardzo pozytywne. Klientom podoba się niska opłata (1%) i możliwość jej obniżenia nawet o 40% dzięki programowi rabatowemu. Popularnością cieszy się również możliwość otwarcia konta dla dziecka w Portu.

Platforma inwestycyjna Port to dobry wybór dla początkujących i zaawansowanych inwestorów. Platforma nadaje się do regularnego i długoterminowego inwestowania (10 lat lub więcej). Ważne jest jednak, aby zrozumieć ryzyko związane z inwestowaniem na rynkach kapitałowych. Najlepiej zainwestować tyle pieniędzy, ile można stracić bez wpływu na standard życia. Zwroty z przeszłości nie są gwarancją przyszłych zwrotów.

Jeśli planujesz rozpocząć inwestowanie na internetowej platformie inwestycyjnej Portu.pl, przy otwieraniu konta przyda Ci się link zapraszający (Portu kod polecający). Jeśli zapiszesz się korzystając z poniższego linku zapraszającego (Portu kod polecający) otrzymasz 90 dni darmowego inwestowania. W tym czasie nie będą pobierane opłaty za zarządzanie i będziesz miał tzw. okres wolny, który rozpoczyna się od dnia zainwestowania pierwszego depozytu.

Portu kod polecający – 3 miesiące inwestowania za darmo

Czym jest Portu.pl?

Portu jest częścią WOOD & Companyczeskiej firmy brokerskiej z ponad 30-letnią historią i największym handlarzem papierów wartościowych na praskiej giełdzie. Kupuje papiery wartościowe poprzez swój trading desk, dzięki czemu jest w stanie zapewnić najlepsze warunki bez dodatkowych opłat i marż. WOOD & Company zarządza dla swoich klientów aktywami o wartości ponad 1,64 mld EUR. To bogactwo doświadczeń i know-how jest przekształcane przez zespoły WOOD & Company i Portu w bezkonkurencyjne produkty.

Portu to czeska internetowa platforma inwestycyjna, która inwestuje w portfele pasywnie zarządzanych funduszy ETF. Portu zostało stworzone przez środkowoeuropejską grupę inwestycyjną WOOD & Company i jest nadzorowane przez Narodowy Bank Czech. Grupa jest największym traderem na praskiej giełdzie, ma 30 lat doświadczenia i posiada szerokie licencje na świadczenie usług inwestycyjnych i innych usług finansowych.

Portu rozszerza swoją działalność na Polskę w 2022 roku.

Platforma Port działa jako robo-doradca (zautomatyzowany dostawca zarządzania finansami typu robo). Jest to połączenie algorytmicznego zarządzania finansami z tradycyjną formą osobistego doradztwa inwestycyjnego polegającego na obecności ludzkich zarządzających portfelem.

Po wypełnieniu przez klienta kwestionariusza inwestycyjnego proponowany jest mu odpowiedni profil ryzyka, który odpowiada jego wiedzy i celom finansowym.

Nasze realne doświadczenia z inwestowaniem na Portu

Portu inwestycje opinie i doświadczenia: W tej recenzji Portu pokażemy Ci prawdziwe przykłady inwestowania na platformie inwestycyjnej Portu. Na Portu posiadamy obecnie portfel Portu (profil ryzyka 10) oraz strategię Portu opartą na ręcznym działaniu.

Doświadczenie w zakresie portfela (profil ryzyka 10)

Na Porto inwestujemy od lipca 2019 roku, po wypełnieniu kwestionariusza inwestycyjnego mogliśmy założyć najbardziej ryzykowny portfel Porto o profilu ryzyka 10. Obecnie mamy w tym portfelu ponad 39 000 CZK. Nasza regularna inwestycja to 2 000 CZK (miesięcznie), od czasu do czasu wyślemy większą kwotę.

Zestawienie portfela Portu (profil ryzyka 10) na dzień 24.04.2021 r. przedstawia się następująco:

Portu recenzje, doświadczenie, portfolio
Przegląd naszego portfela (profil ryzyka 10)

Skład portfela Portu (profil ryzyka 10) jest następujący.

Portu recenzje, doświadczenie, stan portfela
Skład naszego portfela (profil ryzyka 10)

Ewolucja portfela portowego (profil ryzyka 10) od lipca 2019 r. do kwietnia 2021 r.

W Porto inwestujemy od lipca 2019 roku, co widać na poniższym zdjęciu.

Portu recenzje, doświadczenie, zacznij inwestować

Na poniższym zdjęciu widać dzień (23.3.2020), w którym portfel był w najgorszym stanie (-26,32%). Duży spadek nastąpił na początku pandemii choroby covid-19. Widać więc, jak inwestycje (akcje, ETF-y itp.) mogą reagować na niespodziewane wydarzenia, takie jak pandemia. W tym czasie kontynuowaliśmy regularne inwestycje. Nawet kilkakrotnie zwiększaliśmy zainwestowaną kwotę.

Portu recenzje, doświadczenie, największy spadek

Kolejny wykres przedstawia dzień (15.4.2021), w którym portfel był najlepszy (+26,99%). Z powyższych wykresów wyraźnie widać wahania, które mogą wystąpić na rynku.

Portu recenzje, doświadczenie, najwyższy plon

Najlepszą strategią jest więc inwestowanie długoterminowe i trzymanie się swojej inwestycji pomimo dużych wahań na rynku (zarówno w górę, jak i w dół).

Doświadczenie w zakresie strategii Portu

W 2020 roku próbowaliśmy stworzyć własną strategię Portu. Dla naszej strategii wybraliśmy atrakcyjne sektory, które lubimy (amerykański sektor IT, amerykańska biotechnologia i farmaceutyka, czysta energia, globalne akcje o małej kapitalizacji, amerykańskie akcje – niefinansowe Top 100). Każdy sektor jest reprezentowany przez wagę od 19% do 20%. Dla strategii uruchomiliśmy również automatyczny rebalancing oraz zabezpieczenie ryzyka walutowego.

Portu kompozycja własnej strategii
Skład naszej strategii

Opracowanie strategii naszego portu od sierpnia 2020 do kwietnia 2021 r.

Inwestujemy w tę strategię od sierpnia 2020 roku, co widać na poniższym obrazku. Na wykresie widać jak nasza strategia się sprawdziła i jak wahała się stopa zwrotu do kwietnia 2021 roku.

Portu diagram, rozwój własnej strategii
Diagram rozwoju naszej strategii

Naszą szczegółową recenzję Portu (w języku czeskim) znajdziecie tutaj.

Polecane artykuły

Jak zacząć inwestować w akcje? Przewodnik dla początkujących

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

9 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
  1. […] Portu recenzje i doświadczenia (2022) […]

  2. […] Najlepsza platforma inwestycyjna dla początkujących. Dostać 3 miesiące za darmo Recenzje i doświadczenia […]

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0