Jak zacząć inwestować w dzieci?

Chcesz wiedzieć jak zacząć inwestować w dzieci? Większość rodziców nadal odkłada pieniądze dla swoich dzieci w formie kont oszczędnościowych. Ten sposób oszczędzania daje z góry określony zysk, ale nie jest on zbyt wysoki. Coraz więcej rodziców zdaje sobie jednak sprawę, że odsetki od oszczędności w kasach mieszkaniowych nie wystarczają nawet na pokrycie inflacji, co w dłuższej perspektywie może stanowić problem.

Inwestowanie dla dzieci to świetny sposób na zapewnienie im bezpiecznej przyszłości finansowej. Dowiedz się, jak zacząć inwestować dla swoich dzieci, poznaj najlepsze strategie i instrumenty inwestycyjne dla młodych ludzi. Czy to oszczędności na studia, czy pierwszy krok w kierunku nauki zarządzania finansami – ten artykuł dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji, jak rozpocząć proces inwestycyjny. Nasz przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jakie opcje inwestycyjne są najbezpieczniejsze i najbardziej opłacalne dla Twojego dziecka.

Możesz więc mieć wiele pytań: Jak zacząć inwestować w swoje dzieci? Jakie są najlepsze inwestycje dla dzieci? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym artykule!

Treść

Jak zacząć inwestować dla dzieci?

Do najlepszych inwestycji dla dzieci należą fundusze typu ETF (exchange-traded funds). Dzieci mają długi horyzont inwestycyjny, a ETF-y są idealną inwestycją długoterminową. Fundusze ETF są świetnym produktem, ponieważ są łatwe w zarządzaniu i mają niskie opłaty.

Co to jest ETF?

Exchange-traded funds (ETF) to łatwo dostępne instrumenty inwestycyjne rynku kapitałowego tworzone i zarządzane przez wyspecjalizowane instytucje finansowe. Celem funduszu typu exchange-traded jest śledzenie indeksu aktywów bazowych (np. akcji).

Jednym z najlepszych rodzajów ETF-ów dla dzieci jest ETF klasy multi-asset, który inwestuje w różne inwestycje (akcje, obligacje, nieruchomości itp.) Posiadanie szerokiego zakresu aktywów w portfelu inwestycyjnym pomaga zmniejszyć zmienność i ryzyko rynkowe. Uwaga: Wyniki historyczne nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków. Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

W ETF-y można inwestować za pomocą platform robo-advisory. Platforma robo-doradcza zasadniczo inwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu w portfel funduszy indeksowych, który jest dopasowany do Twojego wieku, tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych. W Polsce jest to platforma inwestycyjna PORTU.

Świetną opcją jest platforma inwestycyjna Portu, która oferuje możliwość inwestowania dla dzieci. Konta dziecięce Portu powstały w 2019 roku i zyskały sporą popularność wśród ludzi.

Portu konto dziecka

Portu konto dziecko działa na podobnej zasadzie jak konto standardowe. Jednak główną zaletą tego konta jest obniżona opłata za zarządzanie, która wynosi tylko 0,25 % w skali roku od wartości inwestycji.

Gdy dziecko osiągnie pełnoletność, konto automatycznie przekształca się w konto standardowe (z opłatą roczną 1%). W przypadku chęci wypłaty środków z konta dziecka przed osiągnięciem przez nie pełnoletności, od wypłaconych środków zostanie pobrana standardowa opłata (1 %).

Portu recenzje i doświadczenia (2024)

Konto może otworzyć opiekun prawny dziecka, a wpłacone pieniądze stają się jego własnością. W razie potrzeby dostęp do pieniędzy może mieć opiekun prawny.

Portu konto dziecka to dobry sposób na oszczędzanie przez dzieci i ułatwienie im przejścia w dorosłość (np. na koszty edukacji lub zakup własnego mieszkania).

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć inwestowanie na platformie inwestycyjnej online Portu.pl, przyda Ci się ten link referencyjny. Po wpisaniu kodu referencyjnego przy otwieraniu konta, otrzymasz 90 dni darmowego inwestowania. W tym czasie nie będziesz obciążony opłatami za zarządzanie i będziesz miał darmowy okres, który rozpoczyna się od dnia, w którym zainwestujesz swój pierwszy depozyt.

Jak zacząć inwestować dla dzieci w Portu?

Jak zacząć inwestować dla dzieci w Portu
Najpierw załóż konto Portu dla siebie
Najpierw musisz mieć własne konto Portu.
Poprzez swoje konto załóż konto dla dzieci
Następnie możesz utworzyć konto dla swojego dziecka, logując się do swojego interfejsu i klikając w prawym górnym rogu przycisk Stworzyć nowe konto. Do założenia konta Portu Dziecka potrzebny jest akt urodzenia dziecka lub dowód osobisty.
Wybierz odpowiedni portfel
Po otwarciu konta dziecka, zakładasz inwestycję (wybierasz odpowiedni portfel). W ramach konta dziecięcego można inwestować wyłącznie w portfele Portu, które są zakładane i w pełni zarządzane przez Portu. Możesz wybierać pomiędzy różnymi poziomami ryzyka portfeli, a także mieć ustawione kilka portfeli dziecięcych.
Zacznij inwestować
Następnie możesz zainwestować – wpłacasz pieniądze standardowym przelewem na konto o odpowiednim symbolu zmiennym.

Inwestowanie dla dzieci

Inwestowanie dla dzieci ma sens finansowy, ponieważ można inwestować długoterminowo i korzystać z magii odsetek składanych. Pieniądze zarabiają na odsetkach, a te odsetki zaczynają zarabiać więcej w wyniku procentu składanego. Kluczem do udanego inwestowania jest długi horyzont czasowy, a dzieci to mają.

Inwestowanie to dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy przez dzieci i ułatwienie im wejścia w dorosłość (np. koszty edukacji, własne mieszkanie itp.). Inwestowanie dla dzieci to dobry sposób na zapoznanie dzieci z działaniem pieniądza i poprawę ich umiejętności finansowych.

Umiejętności finansowe

Umiejętność finansowania jest kluczem do zrozumienia, jak mądrze oszczędzać, zarabiać, pożyczać, inwestować i chronić swoje pieniądze. Wiedza finansowa jest również ważna dla rozwoju krótko- i długoterminowych nawyków i umiejętności finansowych, które prowadzą do większego dobrobytu finansowego.

Umiejętność finansowania dla dzieci polega na nauczeniu dziecka jak najlepiej zarządzać swoimi finansami. Zapewnienie dzieciom wiedzy o finansach jest niezbędne. Wiedza, którą zdobędą, może przynieść im korzyści przez całe życie i znacznie poprawić wiele aspektów ich życia. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie ich przyszłości.

Jak zacząć inwestować dla dzieci? Najlepsze inwestycje dla dzieci (2024)
Ocena:
[Razem: 123 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

2 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0