16 najlepszych pomysłów na dochód pasywny w 2024 roku

Dochód pasywny 2024: Dochód pasywny może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, niezależnie od tego, czy prowadzisz biznes poboczny, czy po prostu próbujesz zarobić trochę dodatkowej gotówki każdego miesiąca. Dochód pasywny może pomóc Ci zarobić więcej w dobrych czasach i pomóc Ci w przypadku, gdy nagle staniesz się bezrobotny.

Dzięki dochodowi pasywnemu możesz zarabiać pieniądze nawet wtedy, gdy pracujesz w swojej głównej pracy. Dochód pasywny zapewni Ci dodatkowe bezpieczeństwo finansowe.

Jeśli myślisz o tworzeniu źródeł pasywnego dochodu, sprawdź te 16 najlepszych pomysłów na pasywny dochód w 2024 roku. Dochód pasywny 2024:

Treść

Najlepsze pomysły na dochód pasywny

1. Stwórz swój własny internetowy e-shop

Posiadanie własnego internetowego e-shopu to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w sieci. Internetowy sklep ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjnym sklepem stacjonarnym. Po pierwsze, nie musisz płacić za lokal i wszystkie inne koszty, które się z tym wiążą.

Dalej, internetowy e-shop otwiera dosłowny „świat“ możliwości. W przypadku sklepu fizycznego, Twój biznes będzie ograniczony przez ludzi, którzy mieszkają w Twoim mieście lub je odwiedzają. Ze sklepem internetowym, jednak można sprzedawać do ludzi, którzy mieszkają w różnych miastach i stanach.

Aby zarabiać na internetowym e-store, musisz mieć produkt lub usługę, którą chcesz sprzedać. Następnie wybierasz nazwę domeny dla swojego sklepu. Następnie należy wybrać platformę dla swojego sklepu lub inne narzędzie do tworzenia sklepów internetowych. Na koniec będziesz musiał wypromować swój sklep internetowy za pomocą mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), płatnego wyszukiwania (Google), bloga lub innych narzędzi reklamowych.

2. Inwestuj w akcje i ETF

Można też zarabiać inwestując w akcje i ETF. Jeśli nie masz doświadczenia w inwestowaniu, możesz chcieć pominąć ten pomysł na zarabianie pieniędzy. Chociaż inwestowanie może przynieść jedne z najwyższych nagród, może również prowadzić do utraty pieniędzy, jeśli jesteś niedoświadczony. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem (możesz stracić część lub całość swojego depozytu). Zalecamy inwestowanie tylko w produkty finansowe, które odpowiadają Twojej wiedzy i doświadczeniu.

Nie wiesz jak inwestować na giełdzie? Inwestowanie na giełdzie jest bardzo proste. Po pierwsze, musisz zastanowić się, jaki sposób inwestowania najbardziej Ci odpowiada. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup poszczególnych akcji, podczas gdy inni przyjmują mniej aktywne podejście – inwestowanie pasywne. Są więc dwa sposoby na inwestowanie:

 • Aktywne inwestowanie
 • Inwestowanie pasywne – W Polsce można inwestować pasywnie na platformie inwestycyjnej PORTU.

Aktywne inwestowanie

Inwestuj w pojedyncze akcje, jeśli lubisz badać i oceniać akcje dokładnie i na bieżąco. Aktywne inwestowanie jest zdecydowanie polecane dla cierpliwych inwestorów – ta metoda inwestowania jest bardziej czasochłonna. Akcje i ETF-y można kupić na przykład za pomocą brokera DEGIRO. Jeśli takie rzeczy jak rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych nie brzmią dla Ciebie atrakcyjnie, nie ma nic złego w przyjęciu bardziej pasywnego podejścia.

Inwestowanie pasywne

Obecnie bardzo popularne jest inwestowanie z platformami robo-doradczymi, które inwestują za Ciebie. Platforma robo-doradcza zasadniczo inwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu w portfel funduszy indeksowych, który jest dopasowany do Twojego wieku, tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych. Platformy te inwestują w exchange-traded funds (ETF), które śledzą określony koszyk inwestycji bazowych (takich jak indeks giełdowy S&P 500).

W Polsce można inwestować pasywnie na platformie inwestycyjnej PORTU.

Portu recenzje i doświadczenia (2024) - Portu.pl

Pasywne inwestowanie. Jak inwestować pasywnie?

Pasywne inwestowanie. Jak inwestować pasywnie?

3. Inwestuj w nieruchomości

Można również zarabiać pieniądze inwestując w nieruchomości. Nie trzeba mieć milionów, aby inwestować w nieruchomości, można zainwestować niewielkie kwoty. Inwestowanie w nieruchomości może być kolejnym źródłem dochodu. A wiele z najlepszych inwestycji w nieruchomości nie wymaga posiadania nieruchomości na własność.

4. Pisanie własnego bloga

Dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy przez internet jest prowadzenie bloga. Blogowanie to jedna z najstarszych metod zarabiania pieniędzy przez internet. Osoby, które lubią pisać, zazwyczaj zakładają blogi o wąskiej specjalizacji (na przykład o podróżach, gotowaniu, samochodach itp.), dzięki czemu mogą zyskać wierne grono czytelników.

Bloga możesz założyć na różnych platformach (my polecamy WordPress). Zakładając bloga, skup się na bardzo konkretnych słowach kluczowych o wąskim zakresie i z czasem rozszerzaj się na inne, ale istotne kategorie. Dzięki temu z czasem będziesz mógł zbudować specjalistycznego bloga.

Blog może generować dochody na wiele sposobów:

 • Reklamy (AdSense)
 • Artykuły sponsorowane
 • Linki afiliacyjne
 • Sprzedaż produktów fizycznych i cyfrowych (aplikacji)
 • Sprzedaż kursów

Jeśli chcesz szybko uzyskać jakiś dochód, nie polecamy blogowania jako dochodu ubocznego. Dojście do tego celu zajmie dość dużo czasu. Jeśli jednak chcesz mieć bloga jako hobby w dłuższej perspektywie i być może zarobić trochę pieniędzy w przyszłości, może to być dobry sposób na dodatkowy dochód.

Jeśli jesteś dobry w blogowaniu, możesz z czasem uczynić z niego znaczące źródło dochodu.

5. Affiliate marketing

Affiliate marketing to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Przez lata jego popularność wzrastała i spadała, ale wciąż okazuje się stabilnym sposobem na zarabianie w sieci. Najlepszą rzeczą w marketingu afiliacyjnym jest to, że możesz być afiliantem prawie każdej firmy.

Affiliate marketing pozwala na zarabianie pieniędzy poprzez promowanie innych marek. Jeśli jesteś wytrawnym marketerem, możesz zarabiać prowizję od sprzedaży, promując produkty detaliczne, oprogramowanie, aplikacje i inne. Chociaż zarobki z prowizji mogą wydawać się niewielkie, pamiętaj, że możesz być afiliantem dla kilku marek i zawrzeć kilka linków partnerskich w każdym poście na blogu.

6. Dropshipping

Dropshipping to model biznesowy, w którym sprzedajesz towary od hurtowego dostawcy lub bezpośredniego producenta. Nie kupują fizycznie towaru do swojego magazynu, ale kierują swoje zamówienia do swojego dostawcy/producenta w celu wysyłki bezpośrednio do klienta. Gdy towar zostanie sprzedany, masz prawo do różnicy między ceną detaliczną a hurtową.

7. Sprzedaż zdjęć

Czy masz zdolności fotograficzne? Sprzedaż zdjęć to ciekawy sposób na zarabianie w sieci. Fotografowie mogą przesyłać swoje zdjęcia do jednego z wielu dużych serwisów fotograficznych, umożliwiając redaktorom czasopism, projektantom lub dowolnej organizacji posiadającej stronę internetową ich zakup. W ten sposób można zarabiać pieniądze bez żadnego wysiłku.

Do jednych z najlepszych banków zdjęć należą: Shutterstock, Getty Images, Adobe Stock, Alamy

8. Wideo online

Innym podobnym sposobem na zarabianie w sieci jest publikowanie wideo. Różnica jest taka, że streaming często ogląda się tylko na żywo. Po zakończeniu transmisji na żywo, programy na żywo zazwyczaj znikają. Z kolei filmy są tworzone z myślą o wielokrotnym oglądaniu.

Wideo można tworzyć praktycznie o wszystkim:

 • Ćwiczenie
 • Gotowanie
 • Umiejętności dydaktyczne (np. programowanie)
 • Ogrodnictwo
 • Finanse i biznes
 • I wiele innych…

Głównym sposobem zarabiania na wideo są reklamy. Gdy zdobędziesz wystarczająco dużo wyświetleń, platforma monetyzuje twoje filmy i dostajesz trochę pieniędzy w oparciu o liczbę wyświetleń.

Jeśli Twój kanał na YouTube się rozrośnie, możesz spróbować sponsoringu. Firmy są skłonne zapłacić pieniądze, aby uzyskać ich produkty przed twoimi widzami.

Możesz od razu zacząć tworzyć filmy, korzystając tylko z aparatu w telefonie. Ale jeśli chcesz odnieść sukces na YouTube, prawdopodobnie będziesz potrzebował dobrej kamery i dobrych umiejętności edycji wideo. Stworzenie wysokiej jakości wideo może zająć sporo czasu.

Polecane platformy wideo: YouTube

9. Sprzedawaj własne kursy online

Dzielenie się wiedzą to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie w sieci. Jeśli jesteś ekspertem w jakimś temacie, możesz spieniężyć swoją wiedzę tworząc kursy online. Możesz zaoferować swój kurs na własnej stronie internetowej.

Jeśli chcesz stworzyć popularny i udany kurs, najlepiej jest śledzić inne kursy na swój temat. Następnie należy poszukać recenzji. Które aspekty ludzie chwalą, a które nie lubią? Jak można stworzyć coś lepszego od tego, co już zostało stworzone? Skup się na tworzeniu treści, które rozwiązują największe problemy ludzi.

10. Sprzedaj swój własny e-book

Wydanie książki elektronicznej (e-book) nigdy nie było prostsze. Wszystko co musisz zrobić to napisać e-booka, sformatować go, stworzyć okładkę, opublikować i wypromować.

Możesz również zlecić stworzenie e-booka, zatrudniając pisarza, grafika do zaprojektowania okładki lub freelancera do sformatowania e-booka dla Ciebie, aby zminimalizować pracę, którą musisz włożyć w książkę.

Jeśli chcesz zarabiać w sieci sprzedając ebooki, możesz je sprzedawać na kilka sposobów. Możesz rozdawać swojego ebooka za darmo przez kilka dni. Możesz sprzedawać swój e-book poprzez własną stronę internetową, a także możesz go promować na Facebooku czy Instagramie.

11. Zostań influencerem

W dzisiejszych czasach nawet nowi influencerzy mogą zarabiać. Aby zostać influencerem, musisz budować swój follow i markę, współpracować z innymi influencerami i stale uczyć się, jak korzystać z nowych sieci społecznościowych.

Na przykład, jeśli chcesz być influencerem podróży, powinieneś dzielić się wskazówkami dotyczącymi wakacji, stylu życia i spostrzeżeń w mediach społecznościowych.

Jako influencer możesz zarabiać w następujący sposób:

 • Posty sponsorowane
 • Twój własny sklep internetowy i produkty
 • Linki afiliacyjne, Kody rabatowe na produkty
 • Sprzedaż własnych zdjęć
 • Zostań ambasadorem marki
 • Sprzedaj swój własny e-book
 • Otrzymuj wynagrodzenie za przemawianie na imprezach

Polecane platformy dla influencerów: YouTube, Instagram

12. Utwórz aplikację mobilną

Tworzenie aplikacji mobilnej to świetny sposób na zainwestowanie czasu, a następnie zebranie nagród w dłuższej perspektywie. Twoja aplikacja może być grą lub aplikacją, która pomaga użytkownikom mobilnym rozwiązać ich problemy. Gdy Twoja aplikacja będzie publiczna, użytkownicy będą ją pobierać, a Ty możesz generować pasywny dochód.

13. Wynajem zakwaterowania (Airbnb)

Dobrym pasywnym źródłem dochodu jest wynajem mieszkań. Można na przykład skorzystać z serwisu internetowego Airbnb, który oferuje noclegi do wynajęcia. Może to nie jest odpowiednie dla każdego, ale jeśli masz wolny pokój, dom lub inny lokal, możesz uzyskać przyzwoity dochód pasywny.

14. Wynajmij swój samochód

Jeśli masz samochód, który zawsze jest gdzieś zaparkowany, zaoferuj go innym. Możesz zarobić trochę dodatkowych pieniędzy i pomóc innym dostać się tam, gdzie potrzebują.

15. Umieść reklamę na swoim samochodzie

Dochód pasywny można również uzyskać poprzez umieszczenie reklamy na swoim samochodzie. Potencjalny zarobek zależy od tego, ile lat ma Twój samochód, ile kilometrów przejeżdżasz rocznie i czy parkujesz go w garażu czy na ulicy. Zależy to również od tego, ile miejsca oferujesz na reklamę swojego samochodu. Więc jeśli masz nowszy samochód i jeździsz nim często, twój samochód może być dobrym kandydatem do umieszczenia reklamy.

16. Obsługa automatów sprzedających

Posiadanie i obsługa automatów vendingowych może być dobrym źródłem dochodu pasywnego. Aby rozpocząć działalność, trzeba znaleźć odpowiednią lokalizację dla automatu i ponieść koszty początkowe. Od tego momentu konserwacja wymaga jedynie poświęcenia odrobiny czasu każdego tygodnia na uzupełnianie zapasów i konserwację automatów. Możesz również zlecić te zadania na zewnątrz, jeśli jesteś gotów poświęcić część zysku.

Podsumowanie

Tworzenie źródeł dochodu pasywnego jest jednym ze sposobów dywersyfikacji dochodów i może pomóc w budowaniu bogactwa i osiągnięciu wolności finansowej. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie dochodu pasywnego, na przykład poprzez inwestowanie, wynajem nieruchomości i sprzedaż produktów (takich jak kursy). Niektóre źródła dochodu pasywnego wymagają zaangażowania finansowego z góry, jak np. zakup nieruchomości na wynajem, a inne mogą wymagać więcej czasu.

Najlepsze pomysły na dochód pasywny:

 1. Stwórz swój własny internetowy e-shop
 2. Inwestuj w akcje i ETF
 3. Inwestuj w nieruchomości
 4. Pisanie własnego bloga
 5. Affiliate marketing
 6. Dropshipping
 7. Sprzedaż zdjęć
 8. Wideo online
 9. Sprzedawaj własne kursy online
 10. Sprzedaj swój własny e-book
 11. Zostań influencerem
 12. Utwórz aplikację mobilną
 13. Wynajem zakwaterowania (Airbnb)
 14. Wynajmij swój samochód
 15. Umieść reklamę na swoim samochodzie
 16. Obsługa automatów sprzedających

Czym jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to pieniądze, które możesz zarobić bez większego wysiłku. Kiedy już zidentyfikujesz i stworzysz źródło pasywnego dochodu, nie będziesz musiał się nim przejmować na co dzień, ale to nie znaczy, że nie będziesz musiał robić czegoś co jakiś czas.

Większość pomysłów na dochód pasywny wymaga początkowej inwestycji czasu, pieniędzy lub innych zasobów. Wymagają one również pewnego poziomu monitorowania lub regularnej konserwacji, aby utrzymać wszystko w ruchu, ale nie będą wymagały od Ciebie poświęcenia im dziesiątek godzin tygodniowo.

Co nie jest dochodem pasywnym

Dochód pasywny jest często źle rozumiany i mylony z pobocznymi biznesami. Podczas gdy side hustle lub druga praca to świetny sposób na zwiększenie źródeł dochodu, nie jest to prawdziwe źródło dochodu pasywnego.

Dochód pasywny nie jest:

 • Twoja praca – Główny etat nie jest źródłem dochodu pasywnego.
 • Praca poboczna – Podczas gdy praca poboczna może potencjalnie generować dochód pasywny, częściej jest przykładem dochodu aktywnego, ponieważ wymaga Twojej uwagi i wysiłku, aby ją utrzymać.
 • Aktywa nie generujące dochodu – Inwestowanie może być świetnym sposobem na generowanie dochodu pasywnego, ale tylko wtedy, gdy posiadane aktywa wypłacają dywidendy lub odsetki.

Jak zacząć przygodę z dochodem pasywnym?

Zarabianie pieniędzy podczas snu, podróży lub po prostu oglądania telewizji brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe, ale to naprawdę jest możliwe. I jest możliwe zarobienie znacznej ilości pieniędzy przy minimalnym wysiłku. W tym artykule znajdziesz najlepsze sposoby na rozpoczęcie zarabiania ze źródeł dochodu pasywnego.

Jak uzyskać dochód pasywny bez inwestycji?

Jak uzyskać dochód pasywny bez inwestycji? Dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby na stworzenie dochodu pasywnego bez żadnych inwestycji początkowych. Zła wiadomość jest taka, że będzie to wymagało czasu i cierpliwości. W tym artykule wymieniliśmy kilka sposobów na uzyskanie dochodu pasywnego bez inwestycji.

Dochód pasywny dla studentów

Dochód pasywny 2024: Wszyscy wiemy, jak wysokie koszty mogą ponosić studenci podczas nauki. Chociaż praca w niepełnym wymiarze godzin może być świetnym źródłem dochodu, nie wszyscy studenci mogą dopasować ją do swoich napiętych harmonogramów.

Jeśli jesteś studentem i zastanawiasz się jak zarobić dodatkowe pieniądze, to stworzenie dochodu pasywnego jest dla Ciebie. Większość źródeł dochodu pasywnego pozwala na zarabianie pieniędzy bez konieczności poświęcania znacznej ilości swojego czasu. W przeciwieństwie do tradycyjnej pracy, pasywne źródła dochodu pozostawiają Ci mnóstwo czasu na zajęcia, zadania domowe, naukę i zajęcia pozalekcyjne.

Świetne źródła dochodu pasywnego dla studentów to pisanie własnego bloga, publikowanie filmów online, sprzedaż własnych kursów czy e-booków.

Doświadczenie w zakresie dochodów pasywnych

Nasze doświadczenia z pasywnymi źródłami dochodu są bardzo pozytywne. Aktywnie wykorzystujemy kilka z wymienionych w tym artykule metod. Szczególnie lubimy inwestować w akcje dywidendowe i nieruchomości.

Inwestując w akcje dywidendowe, które oferują wysokie dywidendy dla akcjonariuszy, możesz potencjalnie zarobić dużo pieniędzy na swoich inwestycjach.

16 najlepszych pomysłów na dochód pasywny w 2024 roku

Polecane artykuły

Ocena:
[Razem: 123 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

Chętnie poznamy Państwa opinie

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0