Jak inwestować w ETF? Co to jest ETF?

Jak inwestować w ETF? Co to jest ETF? Zgłębiając świat inwestycji, nie sposób ominąć ETF-ów, czyli funduszy giełdowych. Są one nie tylko nieodłącznym elementem nowoczesnych strategii inwestycyjnych, ale także doskonałą opcją dla początkujących inwestorów. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co to jest ETF, jak inwestować w ETF, czy jakie są zalety i ryzyka związane z tym rodzajem inwestycji, ten artykuł jest dla Was. W kolejnych rozdziałach, opiszemy najważniejsze aspekty inwestowania w ETF, a także podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego funduszu.

Fundusze ETF (Exchange-traded funds) mogą być doskonałym sposobem dla nowych inwestorów na rozpoczęcie inwestowania na rynku akcji. Fundusze ETF są idealne dla początkujących inwestorów ze względu na ich wiele zalet, takich jak niskie opłaty, dywersyfikacja i szeroki zakres opcji inwestycyjnych (akcje, obligacje itp.). Dużą zaletą funduszy ETF jest to, że nie są one skomplikowanymi produktami finansowymi.

Możesz więc mieć wiele pytań: Co to jest ETF? Jak inwestować w fundusze ETF? Jaki jest najlepszy ETF? Jaki jest najlepszy broker dla ETF-ów? ETF jak inwestować. ETF inwestowanie. Inwestowanie pieniędzy dla początkujących. Robo doradztwo. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym artykule!

Treść

Jak inwestować w ETF?

Duża liczba dostępnych dla ludzi platform inwestycyjnych sprawia, że inwestowanie w ETF jest stosunkowo łatwe. Do najlepszych sposobów inwestowania w ETF-y należy kupowanie ETF-ów za pośrednictwem brokera internetowego lub platformy robo-doradczej (np. Portu).

Kupowanie ETF-ów poprzez platformę robo-advisory

W fundusze ETF można inwestować za pomocą platform robo-advisory. Platforma robo-doradcza zasadniczo inwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu w portfel funduszy indeksowych, który jest dopasowany do Twojego wieku, tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych. W Polsce jest to platforma inwestycyjna Portu.

Portu to internetowa platforma inwestycyjna, która oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Precyzyjnie dopasowuje portfel i nie musisz się już o nic martwić. Oferuje wszystkie te usługi za jedną niską opłatę, która wynosi 1% rocznie od wartości portfela.

Nasze doświadczenia z czeską platformą inwestycyjną Portu są bardzo dobre. Inwestujemy na platformie od 2019 roku, podoba nam się szeroka oferta ETF-ów, niskie opłaty, program rabatowy oraz łatwość obsługi przejrzystej aplikacji internetowej i mobilnej.

Recenzje portów od klientów są bardzo pozytywne. Klientom podoba się niska opłata (1%) i możliwość jej obniżenia nawet o 40% dzięki programowi rabatowemu. Popularnością cieszy się również możliwość otwarcia konta dla dziecka w Portu.

Platforma inwestycyjna Port to dobry wybór dla początkujących i zaawansowanych inwestorów. Platforma nadaje się do regularnego i długoterminowego inwestowania (10 lat lub więcej). Ważne jest jednak, aby zrozumieć ryzyko związane z inwestowaniem na rynkach kapitałowych. Najlepiej zainwestować tyle pieniędzy, ile można stracić bez wpływu na standard życia. Zwroty z przeszłości nie są gwarancją przyszłych zwrotów.

Jeśli planujesz rozpocząć inwestowanie na internetowej platformie inwestycyjnej Portu.pl, przy otwieraniu konta przyda Ci się link zapraszający (Portu kod polecający). Jeśli zapiszesz się korzystając z poniższego linku zapraszającego (Portu kod polecający) otrzymasz 90 dni darmowego inwestowania. W tym czasie nie będą pobierane opłaty za zarządzanie i będziesz miał tzw. okres wolny, który rozpoczyna się od dnia zainwestowania pierwszego depozytu.

Portu kod polecający – 3 miesiące inwestowania za darmo

Jak inwestować w etf. ETF jak inwestować. Inwestowanie ETF. Robo Advisory. Robo doradztwo.

Czym jest Portu.pl?

Portu jest częścią WOOD & Companyczeskiej firmy brokerskiej z ponad 30-letnią historią i największym handlarzem papierów wartościowych na praskiej giełdzie. Kupuje papiery wartościowe poprzez swój trading desk, dzięki czemu jest w stanie zapewnić najlepsze warunki bez dodatkowych opłat i marż. WOOD & Company zarządza dla swoich klientów aktywami o wartości ponad 1,64 mld EUR. To bogactwo doświadczeń i know-how jest przekształcane przez zespoły WOOD & Company i Portu w bezkonkurencyjne produkty.

Portu to czeska internetowa platforma inwestycyjna, która inwestuje w portfele pasywnie zarządzanych funduszy ETF. Portu zostało stworzone przez środkowoeuropejską grupę inwestycyjną WOOD & Company i jest nadzorowane przez Narodowy Bank Czech. Grupa jest największym traderem na praskiej giełdzie, ma 30 lat doświadczenia i posiada szerokie licencje na świadczenie usług inwestycyjnych i innych usług finansowych.

Portu rozszerza swoją działalność na Polskę w 2022 roku.

Platforma Port działa jako robo-doradca (zautomatyzowany dostawca zarządzania finansami typu robo). Jest to połączenie algorytmicznego zarządzania finansami z tradycyjną formą osobistego doradztwa inwestycyjnego polegającego na obecności ludzkich zarządzających portfelem.

Po wypełnieniu przez klienta kwestionariusza inwestycyjnego proponowany jest mu odpowiedni profil ryzyka, który odpowiada jego wiedzy i celom finansowym.

Portu recenzje i doświadczenia (2024)

Portu recenzje i doświadczenia (2024) - Portu.pl

Co to jest ETF?

Exchange-traded funds (ETF) to łatwo dostępne instrumenty inwestycyjne rynku kapitałowego, które są tworzone i zarządzane przez wyspecjalizowane instytucje finansowe. ETF jest rodzajem papieru wartościowego, który śledzi indeks, sektor, towar lub inne aktywo i może być kupowany lub sprzedawany na giełdzie, tak jak zwykłe akcje.

ETF-y oferują niższe opłaty niż kupowanie akcji indywidualnie. ETF-y mogą zawierać wiele rodzajów inwestycji, w tym akcje, obligacje czy towary.

Do popularnych rodzajów ETF-ów dostępnych obecnie należą:

  • Index ETF – inwestują w papiery wartościowe, które śledzą wyniki wybranego indeksu giełdowego (np. S&P 500 Index).
  • Commodity ETF – inwestują w towary (złoto, srebro itp.) lub pochodne towarów.
  • Bond ETF – fundusze te inwestują wyłącznie w obligacje.
  • Sector ETF – Fundusze te skupiają się na śledzeniu wyników konkretnej branży lub sektora (np. czystej energii).
  • Inverse ETF – inwestują w instrumenty pochodne, aby zyskać na spadku wartości bazowego indeksu rynkowego.
  • Leveraged ETF – fundusze te odzwierciedlają wyniki wybranych indeksów lub sektorów z dużo większą czułością (np. podwójną lub potrójną prędkością).
  • Currency ETF – Fundusze te mają za zadanie śledzić względną wartość waluty lub koszyka walut.
  • ESG ETF – akronim ESG odnosi się do zestawu czynników wykorzystywanych do wyboru najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek nadających się do inwestowania.

Do najbardziej znanych funduszy ETF należy SPDR S&P 500 (SPY), który śledzi indeks S&P 500.

Który ETF jest najlepszy?

Prawda jest taka, że nie ma jednego najlepszego ETF. ETF to tylko narzędzie do osiągnięcia celu i na nim trzeba oprzeć swoją strategię inwestycyjną. Najlepszy ETF to ETF, który najlepiej realizuje pożądaną przez Ciebie strategię.

To od Ciebie zależy, w który ETF zainwestujesz. Zastanów się nad swoimi celami inwestycyjnymi i poziomem ryzyka, które jesteś skłonny podjąć, aby osiągnąć pożądane zyski.

Jak inwestować w fundusze ETF? Co to jest ETF?

Polecane artykuły

Ocena:
[Razem: 113 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

5 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0