Jak inwestować w złoto?

Kiedy czasy gospodarcze stają się trudne lub pojawiają się międzynarodowe konflikty (takie jak na Ukrainie), inwestorzy zaczynają zwracać się w stronę złota jako bezpiecznej przystani. Inwestorzy zaczynają szukać bezpiecznego aktywa, które ma potwierdzone zyski, a takim jest złoto. Inwestorzy lubią złoto z wielu powodów. Postrzegają złoto jako magazyn wartości, mimo że jest to aktywo, które nie generuje przepływów pieniężnych.

Wielu początkujących inwestorów nie wie, gdzie i jak inwestować w złoto. Możesz więc mieć wiele pytań: Jak inwestować w złoto? Jakie są najlepsze sposoby? Oto najlepsze sposoby na inwestowanie w złoto.

Treść

Najlepsze sposoby inwestowania w złoto

Oto 4 sposoby na inwestowanie w złoto.

1. Sztabki i monety złota

Najciekawszym sposobem na posiadanie złota jest jego zakup w kruszcu lub monetach. Posiadanie fizycznego złota daje Ci wspaniałe uczucie, ponieważ możesz na nie patrzeć i je dotykać. Ale fizyczne posiadanie ma też swoje wady. Jedną z największych wad jest konieczność ochrony lub ubezpieczenia fizycznego złota.

Jesteś całkowicie zależny od tego, czy cena złota wzrośnie, aby osiągnąć zysk. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w złoto, warto mieć aktualne informacje na temat jego ceny, aby móc wybrać odpowiedni moment na zakup.

Złoty kruszec można kupić na kilka sposobów. Ze względu na wysoką cenę złotego kruszcu, szczególnie ważne jest kupowanie od renomowanych firm.

2. Fundusze ETF, które posiadają złoto

Kupno ETF-ów posiadających złoto może dać Ci ekspozycję na długoterminową stabilność złota. Fundusze ETF mają również większą płynność niż fizyczne złoto i zapewniają większą dywersyfikację niż akcje poszczególnych spółek górniczych. Istnieje wiele różnych rodzajów funduszy, które posiadają złoto. Niektóre z nich to pasywnie zarządzane fundusze indeksowe, które śledzą trendy w branży lub cenę złota.

W ETF-y posiadające złoto można inwestować na platformie inwestycyjnej PORTU.

Portu recenzje i doświadczenia (2023)

PORTU oferuje możliwość inwestowania w iShares Physical Gold ETC (Symbol IGLN LN). Shares Physical Gold ETC („ETC“) to seria zabezpieczonych dłużnych papierów wartościowych powiązanych z fizycznym złotem, emitowanych przez spółkę iShares Physical Metals limited. Spółka posiada fizyczne złoto.

Papiery wartościowe ETC zapewniają ekspozycję inwestycyjną na fizyczne złoto i są wyceniane według ceny złota London Bullion Market Association (LBMA). Zwrot z inwestycji w ETC jest bezpośrednio związany z ceną złota, po odjęciu kosztów.

3. Akcje spółek górniczych

Inwestowanie w akcje spółek, które wydobywają, przetwarzają i handlują złotem jest znacznie łatwiejsze niż kupowanie fizycznego złota. Ponieważ polega on na kupowaniu akcji spółek wydobywających złoto, możesz inwestować za pomocą swojego brokera online.

Inwestuj w pojedyncze akcje, jeśli lubisz badać i oceniać akcje dokładnie i na bieżąco. Aktywne inwestowanie jest zdecydowanie polecane dla cierpliwych inwestorów – ta metoda inwestowania jest bardziej czasochłonna.

4. Fundusze ETF posiadające akcje spółek górniczych

Jeśli nie wiesz, jak wybrać odpowiednią spółkę wydobywającą złoto, zakup ETF jest dobrym rozwiązaniem. ETF-y posiadające akcje spółek wydobywczych dają Ci ekspozycję na największe na rynku kopalnie złota. Fundusze te mają mniejsze ryzyko, ponieważ są zdywersyfikowane w całym sektorze.

W ETF-y posiadające akcje spółek górniczych można inwestować na platformie inwestycyjnej PORTU.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne to specjalna forma złota, która jest używana jako instrument inwestycyjny podobny do papierów wartościowych. Są to głównie złote monety i sztabki złota, które kupuje się jako inwestycje.

Złoto inwestycyjne można nabyć w postaci sztabek złota (bullion) lub złotych monet, które sprzedawane są w uncjach trojańskich (oz, 31,103 g) lub gramach (g), zwykle w wagach od 1 g, 5 g, 10 g do 1 kg, w uncjach trojańskich 1/4 oz, 1/2 oz, 1 oz, a następnie w całych wielokrotnościach oz.

Złoto jest długoterminową bezpieczną inwestycją, której wartość nie ulega dużym wahaniom i rośnie zwłaszcza w czasach wahań gospodarczych. Inwestowanie w złoto to także dobry sposób na dywersyfikację strategii inwestycyjnej. 

Dlaczego inwestorzy lubią złoto

Złoto jest popularne wśród wielu inwestorów, ponieważ ma potencjał, aby być magazynem wartości w przypadku krachu giełdowego lub spowolnienia gospodarczego. Złoto jest bardzo popularnym instrumentem inwestycyjnym ze względu na swoją płynność. W porównaniu z innymi formami inwestycji, takimi jak akcje czy obligacje, złoto okazało się aktywem, które można łatwo spieniężyć.

Jakie są 4 główne sposoby inwestowania w złoto?

Do najlepszych sposobów inwestowania w złoto należą:

  1. Sztabki i monety złota
  2. Fundusze ETF, które posiadają złoto
  3. Akcje spółek górniczych
  4. Fundusze ETF posiadające akcje spółek górniczych
Ocena:
[Razem: 114 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 05/01/2023 autor Jan

2 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0