7 najlepsze inwestycje w 2024 roku

Najlepsze inwestycje 2024. Inwestowanie jest ważnym aspektem życia i nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz być bezpieczny finansowo w przyszłości, powinieneś zainwestować swoje pieniądze w akcje, ETF, nieruchomości lub kolekcje. Istnieje wiele informacji na temat inwestycji, ale niektóre z nich są bezużyteczne lub wprowadzają w błąd.

Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych należy kierować się zdrowym rozsądkiem i skupiać się wyłącznie na faktach, a nie na sloganach reklamowych. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące najlepszych inwestycji w 2024 roku.

Treść

Najlepsze inwestycje w 2024 roku

1. Akcje

Wielu początkującym inwestorom może się wydawać, że do inwestowania potrzebują dużej ilości pieniędzy. Prawda jest taka, że inwestowanie z małymi kwotami może być dobrym początkiem, aby zorientować się, jak działa giełda i dowiedzieć się, które rodzaje inwestycji są dla Ciebie odpowiednie, zanim zaczniesz inwestować większe kwoty.

Pierwszym krokiem jest założenie rachunku inwestycyjnego, co można łatwo zrobić przez internet. Możesz zarejestrować się u jednego z nisko płatnych brokerów internetowych (np. DEGIRO).

W zależności od celów inwestycyjnych i tolerancji ryzyka, jako początkujący inwestor możesz rozważyć inwestowanie w pojedyncze akcje lub fundusze typu ETF (exchange-traded funds). Wielu brokerów internetowych oferuje dziś handel ETF bez opłat. Brokerzy online mogą mieć ograniczenia i opłaty za konto, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny sposób, aby rozpocząć inwestowanie dzisiaj bez dużych pieniędzy.

Jak zacząć inwestować w akcje? Przewodnik dla początkujących

Jak zacząć inwestować w akcje? Poradnik dla początkujących

2. ETF

Istnieje szereg tzw. robo-doradczych platform inwestycyjnych, które inwestują za Ciebie. Działanie platform doradczych polega na zadaniu Ci kilku prostych pytań, aby poznać Twój cel i tolerancję ryzyka, a następnie zainwestowaniu Twoich pieniędzy w wysoce zróżnicowany, tani portfel akcji i obligacji. Wykorzystują one algorytmy do ciągłego równoważenia Twojego portfela inwestycyjnego. Platformy te inwestują w exchange-traded funds (ETF), które śledzą określony koszyk inwestycji bazowych (takich jak indeks giełdowy S&P 500).

Najlepszą platformą inwestycyjną dla początkujących w Polsce jest Portu.pl.

Portu oferuje nowoczesny i skuteczny sposób inwestowania dla każdego. Zbudują Ci portfolio na miarę i nie musisz się o nic martwić. Po wypełnieniu przez klienta kwestionariusza inwestycyjnego, proponowany jest mu odpowiedni profil ryzyka, który odpowiada jego wiedzy i celom finansowym.

Portu recenzje i doświadczenia (2024)

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć inwestowanie na platformie inwestycyjnej online Portu.pl, przyda Ci się ten link referencyjny. Po wpisaniu kodu referencyjnego przy otwieraniu konta, otrzymasz 90 dni darmowego inwestowania. W tym czasie nie będziesz obciążony opłatami za zarządzanie i będziesz miał darmowy okres, który rozpoczyna się od dnia, w którym zainwestujesz swój pierwszy depozyt.

Jak inwestować w fundusze ETF? Co to jest ETF?

Jak inwestować w fundusze ETF? Co to jest ETF?

Jak inwestować w etf. ETF jak inwestować. Inwestowanie ETF. Robo Advisory. Robo doradztwo.

3. Nieruchomość

W dzisiejszych czasach nie trzeba mieć dużo pieniędzy, aby zainwestować w nieruchomości. Można inwestować od małych kwot. Ten sposób inwestowania pozwala na inwestowanie w nieruchomości bez konieczności zostania właścicielem.

4. Przedmioty kolekcjonerskie

Dawniej na inwestowanie w unikatowe przedmioty kolekcjonerskie (poprzez zakup całego przedmiotu) mogli sobie pozwolić tylko bogaci. Teraz jednak możliwe jest inwestowanie niewielkich kwot w przedmioty kolekcjonerskie. Zabytkowe samochody czy rzadkie monety w ciągu ostatnich 10 lat zyskały średnio więcej niż światowe akcje. Dlatego też przedmioty kolekcjonerskie mogą przynieść ciekawe zyski.

5. Złoto

Złoto często było uważane za dobre zabezpieczenie przed inflacją. Złoto jest prawdziwym, fizycznym aktywem i ma tendencję do utrzymywania swojej wartości przez większość czasu. O ile w krótkim okresie złoto nie zawsze chroni przed rosnącą inflacją, o tyle w długim okresie (tj. dekady) ma tendencję do dotrzymywania jej kroku.

Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed inflacją, są lepsze aktywa do zainwestowania (takie jak akcje i ETF). Możesz włączyć złoto do swojego portfela inwestycyjnego dla lepszej dywersyfikacji ryzyka.

Jak inwestować w złoto?

Jak inwestować w złoto? 4 najlepsze sposoby na inwestowanie (2024)

6. Pożyczki P2P

Peer-to-peer lending (P2P lending) to pożyczanie ludziom bezpośrednio od ludzi z wykorzystaniem pośrednika i platformy internetowej. Platformy P2P mogą być więc alternatywą dla banków. Platformy te łączą osoby poszukujące pożyczki z tymi, którzy chcą zainwestować i wycenić swoje pieniądze.

7. Kryptowaluty

Kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum mogą również chronić przed inflacją, ponieważ ich podaż jest ograniczona. Bitcoin jest często opisywany jako „cyfrowe złoto“. Nie jest jednak jeszcze pewne, czy kryptowaluty będą dobrym zabezpieczeniem przed inflacją w długim okresie.

Portu Crypto od WOOD & Company Financial Services, Inc. oferuje łatwy sposób inwestowania w kryptowaluty bez konieczności posiadania własnego portfela kryptowalutowego. Główne zalety Portu Crypto to łatwa konfiguracja w kilku kliknięciach, opcje zwolnione z podatku oraz sprawdzone, płynne instrumenty od solidnych emitentów.

Portu Crypto jest odpowiednie dla bardziej doświadczonych inwestorów, którzy chcą regularnie kupować kryptowaluty i trzymać je w swoim portfelu przez długi czas. Kryptowaluty są związane z nieprzewidywalnymi wahaniami wartości i ważne jest, aby myśleć o potencjalnych stratach przed inwestowaniem.

Podsumowanie

Najlepsze inwestycje w 2024 roku. Inflacja może zdewaluować Twoje oszczędności, dlatego ważne jest, aby wybrać strategię inwestycyjną, która zapewni Ci stopę zwrotu co najmniej nadążającą za stopą inflacji. Nadążając za inflacją, możesz zachować wartość swoich pieniędzy.

Inwestowanie z uwzględnieniem inflacji jest niezbędne do ochrony swojego majątku. Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie się przed inflacją.

Najlepsze inwestycje w 2024 roku to:

  1. Akcje
  2. ETF
  3. Nieruchomość
  4. Przedmioty kolekcjonerskie
  5. Złoto
  6. Pożyczki P2P
  7. Kryptowaluty

Disclaimer: Wszystkim inwestorom zaleca się przeprowadzenie własnych, niezależnych badań strategii inwestycyjnych przed podjęciem decyzji o inwestycji. Ponadto inwestorzy są informowani, że przeszłe wyniki produktów inwestycyjnych nie stanowią gwarancji przyszłych zysków.

7 najlepsze inwestycje w 2024 roku

Polecane artykuły

Ocena:
[Razem: 161 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

1 Comment

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0