Inwestowanie pieniędzy dla początkujących

Inwestowanie to sprawdzony sposób na to, aby Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie, ponieważ pracujesz nad tym, aby zarobić ich więcej. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące Inwestowania pieniędzy dla początkujących.

Dzięki regularnemu inwestowaniu swoich pieniędzy, z czasem można je wielokrotnie powiększyć. Dlatego tak ważne jest, aby zacząć inwestować jak najwcześniej i jak tylko ma się jakieś zaoszczędzone na ten cel pieniądze. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest giełda.

Treść

Inwestowanie pieniędzy dla początkujących

Inwestowanie pieniędzy dla początkujących. Chcesz wiedzieć jak zacząć inwestować? Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć inwestowanie, ale nie jesteś pewien, jakie są Twoje pierwsze kroki, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dobrze dobrane inwestycje to jeden z najskuteczniejszych sposobów na budowanie bogactwa w długim okresie.

Chcesz zacząć inwestować w akcje? Po pierwsze, musisz zastanowić się, jaki rodzaj inwestowania najbardziej Ci odpowiada. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup poszczególnych akcji, podczas gdy inni przyjmują mniej aktywne podejścieinwestowanie pasywne.

Możesz wybrać jeden z następujących sposobów inwestowania na giełdzie:

  • Aktywne inwestowanie
  • Inwestowanie pasywne

Aktywne inwestowanie

Aktywne inwestowanie – Inwestuj w pojedyncze akcje, jeśli lubisz badać i oceniać akcje dokładnie i na bieżąco. Aktywne inwestowanie jest zdecydowanie polecane dla cierpliwych inwestorów – ta metoda inwestowania jest bardziej czasochłonna. Na przykład na platformie DEGIRO można kupić akcje i ETF. Jeśli takie rzeczy jak rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych nie brzmią dla Ciebie atrakcyjnie, nie ma nic złego w przyjęciu bardziej pasywnego podejścia.

Jak zacząć inwestować w akcje? Przewodnik dla początkujących

Jak zacząć inwestować w akcje? Poradnik dla początkujących

Inwestowanie pasywne

Inwestowanie pasywne – Obecnie bardzo popularne jest inwestowanie za pomocą tzw. platform robo-advisory, które inwestują za Ciebie. Platforma robo-doradcza zasadniczo inwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu w portfel funduszy indeksowych, który jest dopasowany do Twojego wieku, tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych. Platformy te inwestują w exchange-traded funds (ETF), które śledzą określony koszyk inwestycji bazowych (takich jak indeks giełdowy S&P 500).

W Polsce jest to platforma inwestycyjna Portu.

Jak inwestować w ETF? Co to jest ETF?

Jak inwestować w fundusze ETF? Co to jest ETF?

Platformy inwestycyjne dla początkujących

Platformy inwestycyjne to serwisy internetowe, które umożliwiają kupowanie i posiadanie akcji, obligacji i funduszy w jednym miejscu. Usługi te mogą obejmować łatwe inwestowanie w akcje, ETF, fundusze inwestycyjne lub nieruchomości.

Najlepszą platformą inwestycyjną dla początkujących jest PORTU.

PORTU

Najlepsza platforma inwestycyjna dla początkujących.

Portu recenzje i doświadczenia

Portu to internetowa platforma inwestycyjna, która oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Precyzyjnie dopasowuje portfel i nie musisz się już o nic martwić. Oferuje wszystkie te usługi za jedną niską opłatę, która wynosi 1% rocznie od wartości portfela.

Nasze doświadczenia z czeską platformą inwestycyjną Portu są bardzo dobre. Inwestujemy na platformie od 2019 roku, podoba nam się szeroka oferta ETF, niskie opłaty, program rabatowy oraz łatwość obsługi przejrzystej aplikacji internetowej i mobilnej.

Recenzje portów od klientów są bardzo pozytywne. Klientom podoba się niska opłata (1%) i możliwość jej obniżenia nawet o 40% dzięki programowi rabatowemu. Popularnością cieszy się również możliwość otwarcia konta dla dziecka w Portu.

Platforma inwestycyjna Port to dobry wybór dla początkujących i zaawansowanych inwestorów. Platforma nadaje się do regularnego i długoterminowego inwestowania (10 lat lub więcej). Ważne jest jednak, aby zrozumieć ryzyko związane z inwestowaniem na rynkach kapitałowych. Najlepiej zainwestować tyle pieniędzy, ile można stracić bez wpływu na standard życia. Zwroty z przeszłości nie są gwarancją przyszłych zwrotów.

Jeśli planujesz rozpocząć inwestowanie na internetowej platformie inwestycyjnej Portu.pl, przy otwieraniu konta przyda Ci się link zapraszający (Portu kod polecający). Jeśli zapiszesz się korzystając z poniższego linku zapraszającego (Portu kod polecający) otrzymasz 90 dni darmowego inwestowania. W tym czasie nie będą pobierane opłaty za zarządzanie i będziesz miał tzw. okres wolny, który rozpoczyna się od dnia zainwestowania pierwszego depozytu.

Portu recenzje i doświadczenia (2022) - Portu.pl

Portu recenzje i doświadczenia (2023)

Ocena:
[Razem: 2 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 05/01/2023 autor Jan

3 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
  1. […] Inwestowanie pieniędzy dla początkujących […]

  2. […] Inwestowanie pieniędzy dla początkujących […]

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0