Najlepsze książki o inwestowaniu – Jak zacząć inwestować?

Najlepsze książki o inwestowaniu. Zastanawiasz się nad pomysłem rozpoczęcia inwestowania? Masz dodatkowe pieniądze i zastanawiasz się jak je wykorzystać? Ale nie wiesz jak? W takim razie zacznij inwestować! Przeczytaj nasz wybór najlepszych książek o inwestowaniu w 2024 roku.

Niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem amatorem, czy profesjonalistą finansowym, który chce poprawić swój portfel inwestycyjny, dobra książka o inwestowaniu pomoże Ci podjąć właściwe decyzje inwestycyjne. Nasza lista najlepszych książek o inwestowaniu zawiera światowe bestsellery ze świata inwestowania.

Oto najlepsze książki o inwestowaniu dla początkujących i zaawansowanych inwestorów od szanowanych specjalistów z branży, które pomogą Ci rozpocząć właściwą ścieżkę inwestycyjną.

Treść

Najlepsze książki o inwestowaniu

1. The Intelligent Investor

The Intelligent Investor (Inteligentny Inwestor) autorstwa Benjamina Grahama to jedna z najlepszych książek o inwestowaniu. Książka ta była chwalona przez innych odnoszących sukcesy inwestorów, a Warren E. Buffett nazwał ją „zdecydowanie najlepszą książką o inwestowaniu, jaką kiedykolwiek napisano“.

The Intelligent Investor recenzja

Benjamin Graham był amerykańskim ekonomistą, profesorem i inwestorem. Graham jest uważany za ojca value investingu, który polega na wyszukiwaniu aktywów, których cena rynkowa jest niższa od ich wewnętrznej wartości. Najbardziej znane książki Grahama to Security Analysis (1934) z Davidem Doddem oraz The Intelligent Investor (1949).

Z książki dowiesz się, jak uniknąć poważnych błędów jako inwestor, makler lub doradca inwestycyjny oraz jakie długoterminowe skuteczne strategie stosować podczas inwestowania. Podejście Grahama do inwestowania jest wyjaśnione w dobrym formacie odpowiednim dla laika. Książka uzupełniona jest komentarzem szanowanego analityka finansowego magazynu Money, Jasona Zweiga, który stosuje rady, podejścia i historie Grahama do aktualnych warunków rynkowych.

Recenzje książki The Intelligent Investor są bardzo pozytywne. Jest to najlepsza książka o inwestowaniu dla prawdziwych inwestorów.

2. The Richest Man In Babylon

The Richest Man in Babylon to książka z 1926 roku autorstwa amerykańskiego pisarza George’a Samuela Clasona. Jest to jedna z najbardziej znanych książek na temat bogactwa i dobrobytu finansowego prowadzącego do osobistego dobrobytu.

The Richest Man In Babylon recenzja

Książka pozostaje w druku prawie sto lat po jej wydaniu i jest uważana za klasykę osobistych porad finansowych. Książka stała się znana dzięki wsparciu banków i firm ubezpieczeniowych, które sfinansowały jej wydanie.

Książka przedstawia, w formie opowieści ze starożytnego Babilonu, jak można zarabiać, przechowywać, a następnie inwestować pieniądze. Książka zawiera również porady dotyczące radzenia sobie z problemami zadłużenia. Książkę czyta się bardzo łatwo, gdyż poszczególne historie są bardzo inspirujące i proste do zrozumienia.

Recenzje „The Richest Man in Babylon“ są bardzo dobre. Książka jest bardzo dobrze napisana, a wiadomości są zrozumiałe dla każdego.

3. Rich Dad Poor Dad

Rich Dad Poor Dad to światowy bestseller napisany przez Roberta Kiyosaki i Sharon Lechter. Książka jest świetnym wprowadzeniem do psychologii tworzenia bogactwa. Książka stara się pokazać różnice między mentalnością ludzi bogatych i biednych oraz podkreślić znaczenie umiejętności finansowych.

Rich Dad Poor Dad recenzja

Książka wzywa do rozwijania umiejętności finansowych i tworzenia pasywnego dochodu poprzez wykorzystanie takich aktywów jak papiery wartościowe, nieruchomości i własność intelektualna. Główny temat książki brzmi: „Bogaci nie pracują dla pieniędzy, oni pozwalają, aby pieniądze pracowały dla nich.“

  • Książka obejmuje następujące tematy:
  • Jak zachowują się i myślą ludzie biedni, klasa średnia i bogaci.
  • Dlaczego ważne jest, aby znać różnicę między aktywami a pasywami.
  • Dlaczego wiedza o finansach jest ważna.

W książce występuje tata bogaty (który odnosi sukcesy, mimo że nie ukończył nawet szkoły średniej) i tata biedny (nauczyciel z dobrym wykształceniem, ale który jest biedny). Bogaty tata uczy dzieci wiedzy o finansach i jak stać się bogatym.

Recenzje książki Rich Dad, Poor Dad są bardzo pozytywne. Książka ta powinna być lekturą obowiązkową dla każdego zainteresowanego uzyskaniem niezależności finansowej.

Platformy inwestycyjne dla początkujących

Obecnie bardzo popularne jest inwestowanie z platformami robo-doradczymi, które inwestują za Ciebie. Platforma robo-doradcza zasadniczo inwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu w portfel funduszy indeksowych, który jest dopasowany do Twojego wieku, tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych.

Do najlepszych platform inwestycyjnych w Polsce należy PORTU. Jeśli zdecydujesz się rozpocząć inwestowanie na tej platformie inwestycyjnej, przyda Ci się poniższy link referencyjny, korzystając z którego otrzymasz 3 miesiące inwestowania za darmo (nie poniesiesz żadnych opłat).

Portu recenzje i doświadczenia (2024) - Portu.pl

Portu recenzje i doświadczenia (2024)

Najlepsze książki o inwestowaniu - Jak zacząć inwestować?

Polecane artykuły

Ocena:
[Razem: 115 Średnia: 5]

Ostatnia aktualizacja w dniu 19/01/2024 autor Jan Nowak

Chętnie poznamy Państwa opinie

Leave a reply

Niezależny Test
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0